خانه

موبایلت؛ بررسی کامل همراه بانک سامان

زمان مطالعه : 6 دقیقه

شنبه 7 بهمن 1402

موبایلت یکی از بهترین موبایل بانک های ایرانی , موبایلت موبایل بانک سامان است و میتوانم به شخصه بگوییم که یکی از بهترین و با امکانات ترین موبایل بانک ایرانی است در ادامه به امکانات و ویژگی های های این موبایل بانک خواهم پرداخت .

موبایلت بانک سامان

افتتاح حساب

موبایلت نئوبانک نیست و صرفا خدمات الکترونیکی بانک سامان را ارائه میدهد , یکی از قابلیت های جذاب موبایلت افتتاح حساب غیرحضوری در بانک سامان است ,  مراحل افتتاح حساب مثل تمامی دیگر بانک ها است در مراحل اولیه اطلاعات خود مثل شماره همراه , کد ملی و تاریخ تولد خود را وارد میکنید در مراحل بعدی نیاز است تا از کارت ملی هوشمند خود عکس برداری کنید اگر کارت ملی هوشمند ندارید میتوانید از رسید درخواست کارت ملی هوشمند نیز استفاده کنید بعد از عکس برداری شما همچنین باید از نمونه امضای خود عکس برداری کنید بعد از امضا نیاز است تا یک ویدیو چند ثانیه ای طبق توضیحات اپلیکیشن بگیرید بعد از ضبط ویدیو شما نوع سپرده خود را انتخاب میکنید و تمام , بعد از تایید اطلاعات توسط کارشناسان بانک سامان اطلاعات کارت بانکیتان در برنامه قابل رویت است و بعد از چند روز کارت بانکی برای شما ارسال میشود .

مراحل افتتاح حساب موبایلت

اپلیکیشن

در بین همراه‌بانک های ایرانی موبایلت یکی از زیباترین و ساده ترین رابط کاربری را در خود جای داده است , طراحی بعضی از بخش های موبایلت شما را به یاد بلوبانک می اندازد چون به نظرم طراح رابط کاربری هر دوی آن ها یک نفر است ولی در کل اپلیکیشن بسیار جمع و جور و سریع و ساده ای است که هر کسی میتواند به راحتی از آن استفاده کند .

امکانات

اولین تب اپلیکیشن موبایلت نام دارد , وقتی یه نگاهی به این صفحه میندازیم میبینیم که تمامی خدماتی که موبایلت و بانک سامان ارائه میدهند در همین ابتدا قرار گرفته و به راحتی بهشون دسترسی داریم , در بالای تب اول یک اسلایدر است که بیشتر درباره جشنواره ها و خدمات بانک سامان است که شما با کلیک بر روی آن به بخش مورد نظر هدایت میشوید .

کمی پایین تر 8 گزینه وجود دارد که شامل خدمات موبایلت میشود خرید اینترنت و شارژ و پرداخت قبض از ابتدایی ترین خدماتی است که یک همراه بانک میتواند ارائه دهد .

کارت هدیه

یکی دیگر از خدماتی که موبایلت ارائه میدهد کارت هدیه است شما میتواند حداکثر 30 کارت هدیه با طرح های آماده و مبلغ 500 هزار , 1 یا 2 میلیون درخواست دهید مبلغ صدور و کارمز بانک به ازای هر کارت 6600 تومان میباشد و هزینه ارسال بسته به تعداد کارت متغییر است و از 30 هزارتومان به بالا شروع میشود , از نقطه ضعف های این سرویس میتوان به ممکن نبودن انتخاب مبلغ دلخواه اشاره کرد .

مراحل درخواست کارت هدیه در موبایلت

کارتخوان

از دیگر خدمات ارائه شده در موبایلت درخواست کارتخوان است شما میتوانید با کلیک بر روی بخش کارتخوان وارد صفحه جدیدی شده و فرم مورد نظر را برای درخواست کارتخوان پر کنید تا کارشناسان بانک با شما تماس گرفته تا کارتخوان را در محل شما نصب راه اندازی کنند .

بعد از نصب کارتخوان در این بخش شما میتوانید تراکنش های کاتخوان خود را مشاهده کنید .

داشبورد کارتخوان موبایل

چک

یکی دیگه از قابلیت های جذاب این همراه بانک که به نظر من این روزا باید در تمامی همراه بانک ها باشد خدمات چک صیادی است شما در بخش مدیریت چک میتوانید چکی را ثبت , انتقال , تایید یا رد و یا… کنید.

شما در بخش مدیرت چک میتوانید دسته چک های صادر شده خود را در بانک سامان مشاهده کنید و یا پس از تمام شدن برگ های چک میتوانید درخواست مجدد دهید توجه کنید که شما برای صدور دسته چک برای بار اول نیاز است که حتما به شعب بانک سامان مراجعه کنید .

خدمات کامل چک صیادی در موبایلت

پرداخت های من

داخل این بخش شما میتوانید تمامی پرداختی های خود را مانند پرداخت قبوض , خرید شارژ و یا بسته اینترنت با تمامی جزئیات مشاهده کنید .

انتقال وجه

انتقال وجه تب بعدی موبایلت است داخل این بخش میتوانید با انتخاب کارت و یا سپرده خود وجه موردنظر خود را انتقال دهید شما میتوانید تا سقف 10 میلیون تومان کارت به کارت کنید و یا از طریق شماره شبا پایا , ساتنا و یا پل تا 100 میلیون تومان در روز انتقال دهید .

داشبورد

داخل تب داشبورد میتوانید به صورت ماهانه واریزی ها و برداشت خود را مشاهده کنید همچنین  یکی از قابلیت های جذاب این بخش که شبیه بلوبانک است دسته بندی اتوماتیک برداشت ها است که شما با پرداخت داخل درگاه های اینترنتی و کارتخوان ها توسط موبایلت شناسایی و به صورت اتوماتیک دسته بندی میشود در صورت دست بندی نشدن تراکنش شما میتوانید خودتان به صورت دستی دسته بندی کنید و توضیحاتی برای هر یک از تراکنش های خود بنویسید .

داشبورد موبایلت

کارت و سپرده ها

در تب کارت و سپرده تمامی کارت و سپرده های فعال شما نزد بانک سامان در این بخش نمایش داده میشود .

کارت

در این بخش کارت بانکی شما به همراه موجودی , شماره کارت و تاریخ انقضای کارت به نمایش درآمده است با کلیک بر روی سه نقطه کنار کارت بانکی میتوانید شماره کارت خود را به اشتراک بذارید و یاشماره شبای خود را مشاهده کنید , همچنین در صورت فراموشی رمز عبور میتوانید رمز عبور جدیدی با پرداخت 3300 تومان دریافت کنید در صورت نیاز میتوانید رمز دوم پویا خود را فعال کنید و یا رمز دوم ایستا برای کارت خود تنظیم کنید همچنین در صورت مفقودی و یاسایر موارد میتوانید با پرداخت مبلغی کارت جدید درخواست دهید .

گزینه ی دیگری که در صفحه کارت مشاهده میشود سوابق تراکنش است داخل صفحه تراکنش شما میتوانید تمامی تراکنشهای خود را مثل واریز برداشت و پرداخت را مشاهده کنید و با کلیک بر روی هر کدام جزئیات کامل آن تراکنش را مشاهده کنید در بالای صفحه صورتحساب گزینه ای وجود دارد که شما با کلیک بر روی آن میتوانید صورت حساب خود را به صورت فایل پی دی اف و یا اکسل در بازه زمانی شش ماه دریافت کنید

سپرده

در بخش سپرده شما میتوانید سپرده های خود را به همراه موجودی , شماره سپرده و نوع سپرده مشاهده کنید شما با کلیک بر روی سه نقطه کنار سپرده میتوانید شماره سپرده خود را به اشتراک بگذارید و یا شماره شبای خود را مشاهده کنید , با کلیک بر روی افزایش موجودی میتوانید تا سقف 10 میلیون تومان با پرداخت از طریق هر کارت بانکی سپرده‌ی خود را شارژ کنید همچنین میتوانید برای سپرده‌ی خود کارت بانکی صدور نمایید و در آدرس دلخواه خود دریافت نمایید .

تب سپرده و کارت موبایلت

پروفایل

آخرین تب موبایلت پروفایل است , تسهیلات بانکی اولین گزینه این بخش است که شما اگر در بانک سامان تسهیلات باز داشته باشید اطلاعات آن در این بخش نمایش داده خواهد شد در بخش سپرده های منتخب میتوانید تعدادی از سپرده های خود را که در اپلیکیشن به آن نیاز دارید را انتخاب کنید .

افتتاح سپرده

افتتاح سپرده , شما داخل این بخش میتواند تمامی سپرده های که بانک سامان ارائه میدهد را به صورت کاملا آنلاین و غیرحضوری با انتخاب شعبه بانک مورد نظر افتتاح کنید , مراحل افتتاح حساب بسیار ساده است در ابتدا شما نوع ارز را انتخاب میکنید که فعلا فقط ریال در دسترس است و بعد نوع سپرده را انتخاب میکنید که لیست سپرده های موجود در زیر قرار خواهد گرفت در مرحله بعد نیاز است که شعبه ای که میخواهید در آن افتتاح حساب کنید را انتخاب کنید در مرحله بعد مبلغی که میخواهید به سپرده خود واریز کنید را انتخاب کنید و در مرحله بعد میتوانید روز و سپرده واریز سود را انتخاب کنید به همین راحتی با طی کردن همچین مراحل کوتاهی سپرده خود را افتتاح کنید .

سپرده ی بلو گزینه ای که در بخش پروفایل مشاهده میشود , شما با کلیک بر روی آن در صورت داشتن حساب بلوبانک میتوانید موجودی و اطلاعات کارت , شماره حساب و شبا ی سپرده بلو خود را مشاهده کنید .

مراحل افتتاح سپرده در موبایلت

تنظیمات

در بخش تنظیمات میتوانید نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر دهید یا اثر انگشت برای ورود به اپلیکیشن را فعال کنید همچنین میتوانید شماره ای که برای موبایلت ثبت کرده اید را تغییر بدهید .

پیامک تراکنش

داخل این بخش شما میتوانید با پرداخت 30 هزارتومان به مدت شش ماه پیامک تراکنش را برای تمامی سپرده های خود فعال کنید.

(با پرداخت 30 هزار تومان پیامک برای تمامی سپرده های فعال خواهد شد و نیاز به پرداخت جدا برای هر کدام از سپرده های نیست)رموبایلت؛ دیگر گزینه ها داخل تب پروفایل نیاز به توضیح ندارد و کاملا واضح است .

وین کارت

نوعی سپرده در بانک سامان است که شما میتوانید بر روی این سپرده کارت بانکی به اسم وین کارت دریافت کنید و با انجام تراکنش های مختلف امتیاز کسب کنید تا در قرعه کشی فصلی وین کارت شرکت داده شوید و از جوایز مختلف آن بهره مند شوید شما میتوانید در ابتدا که در موبایلت ثبت نام میکنید نوع سپرده را وین کارت انتخاب کنید یا اگر از قبل سپرده ای نزد بانک سامان دارید میتواند از بخش پروفایل سپرده وین کارت هم افتتاح کنید , بر روی سپرده وین کارت 1 درصد سود تعلق میگیرد .

اطلاعات بیشتر در این لینک

سامانیوم

باشگاه مشتریان بانک سامان سامانیوم نام دارد , شما میتوانید با انجام تراکنش های مختلف میتوانید امتیاز جمع کنید و با استفاده از امتیاز ها در سرویس های مختلف تخفیف دریافت کنید .

اطلاعات بیشتر در این لینک

نت بانک

شما علاوه بر موبایلت میتوانید از نت بانک استفاده کنید که نسخه تحت وب موبایلت است البته طراحی و شکل نت بانک شبیه به موبایلت نیست ولی به بیشتر خدمات موبایلت از طریق نت بانک دسترسی دارید .

جمع بندی

اگر شما نیاز به افتتاح سپرده در یکی از بانک های ایران داشته باشید به نظر من بانک سامان میتواند یکی از آن ها باشد زیرا با دسترسی به موبایلت شما میتوانید به 90 درصد خدمات ارائه شده در بانک سامان دسترسی داشته باشید .

مزایا

افتتاح حساب غیر حضوری

افتتاح سپرده های متنوع

طراحی ساده و جذاب

ارائه خدمات چک صیادی

درخواست کارتخوان

معایب

عدم انتخاب رمز اول دلخواه

ممکن نبودن انتخاب مبلغ دلخواه برای کارت هدیه

نبود ثبت درخواست تسهیلات غیر حضوری

بدون دیدگاه
5 ماه پیش
li.efyfz.ir/2199

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Document